PILC Józef Grzybowski

Logo firmy PILC Józef Grzybowski. (Źródło: PILC Józef Grzybowski).

Firma PILC Józef Grzybowski, której właścicielem jest dr inż. Józef Grzybowski, rozpoczęła swoją działalność w Rzeszowie w 1993 r. Podstawowym zakresem działalności jest projektowanie oraz produkcja dla branży lotniczej w zakresie wyrobów do zastosowań cywilnych i wojskowych głównie z zakresu awioniki. Innowacyjne rozwiązania Organizacji PILC nagradzane były wielokrotnie na wystawach krajowych i zagranicznych.

Firma opracowuje nietypowe rozwiązania techniczne oraz projektuje i wykonuje specjalistyczną aparaturę pomiarową. Służy również pomocą w zakresie modernizacji nietypowych maszyn
i urządzeń. Oferuje także wykonywanie zadań pomiarowych, przydatnych do identyfikacji obiektów.

Produkty firmy cieszą się zainteresowaniem odbiorców krajowych jak i zagranicznych. Wszystkie rozwiązania są rezultatami prac badawczo- rozwojowych realizowanych w ścisłej współpracy z wybitnymi naukowcami i wieloma instytucjami krajowymi: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wojskowa Akademia Techniczna, PolitPolitechnika Białostocka, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Wrocławska, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Hispano Suiza Polska, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. (PZL Mielec)- spółka zależna Sikorsky Aircraft Corporation, który jest częścią United Technologies Corporation.

W latach 2014- 2016 został zaprojektowany i zbudowany prototyp motolotni PILC "Kasperwing-NG".

Konstrukcje:
PILC "Kasperwing-NG", 2016, motolotnia.

Źródło:

[1] PILC .
blog comments powered by Disqus