WB Electronics "Warrior", ok. 2015

Bojowy bezzałogowy statek powietrzny. Polska.
Makieta bojowego BSP ”Warrior”, która wcześniej była prezentowana podczas MSPO 2014 jako bojowy BSP ”Warmate” w wariancie przeznaczonym wyłącznie do niszczenia celów. (Źródło: archiwum).
Podczas IX edy­cji Międzynarodowej Wystawy Air Fair w Bydgoszczy (29- 30.05.2015 r.) firma WB Electronics przedstawiła bojowy bezzałogowy aparat powietrzny „Warrior”. Jest to przeno­śna bomba latająca, wyposażona we własny napęd oraz elektrooptyczny układ obserwacyjno-celowniczy, która ma pozwalać nawet pojedynczym żołnierzom na precyzyjne eliminowanie zagrożenia, którego nie moż­na zlikwidować w inny sposób bez narażania się na przeciwdziałanie przeciwnika.

W połowie 2015 r. program znaj­dował się w fazie badawczo- rozwojowej. W przyszłości zakładano wykorzystanie BSP „Warrior” jako precyzyjny środek bojowy dla większych bezzałogowców, m.in. WB Electronics "FlySAR".

Na wystawie Air Fair 2015 prezentowany była makieta bojowego BSP „Warrior”, który na targach MSPO w 2012 r. był przedstawiany jako makieta bojowego BSP WB Electronics "Warmate" wariancie przeznaczonym wyłącznie do niszczenia celów.

Źródło:

[1] Pacholski Ł. "IX międzynarodowa wystawa Air Fair 2015". Lotnictwo nr 7/2015.
blog comments powered by Disqus