Schempp-Hirth "Standard Cirrus", 1969

Szybowiec wyczynowy klasy standard. Niemcy.
Szybowiec wyczynowy Schempp-Hirth ”Standard Cirrus”. (Źródło: Thiemo Gorath via ”Wikimedia Commons”).
W Polsce.

Na szybowcu Schempp-Hirth "Standard Cirrus" latał J. Przewłocki z Klubu Szybowcowego Stowarzyszenia Lotników Polskich w Wielkiej Brytanii w Lasham. W sierpniu 1974 r. miał startować na nim w zawodach europejskich Euroglide na szybowisku Nympsfield koło Stround, Glos. W dniach 24.07- 7.08.1976 r. rozegrane zostały w Dinslaken (RFN) II Szybowcowe Zawody Kobiet RFN. Pierwsze miejsce w tych zawodach zajęła Adela Dankowska startując na szybowcu "Standard Cirrus". W maju 1980 r. Paweł Frąckowiak startował na szybowcu "Standard Cirrus" podczas Szybowcowych Mistrzostw Szwajcarii.

Na szybowcach "Standard Cirrus" latali również polscy szybownicy, np. Wojtek Buczak, Andrzej Smielkiewicz, Jarek Mosiejewski (pilot szybowcowy wyszkolony w Aeroklubie Białostockim, od lat 1990-tych mieszka w Australii i na szybowcu tego typu latał w Geelong Gliding Club).

Galeria

  • Szybowiec Schempp-Hirth ”Standard Cirrus 75” (VH-GVE) należący do Geelong Gliding Club w Australii. Na szybowcu tym wykonywał loty Jarek Mosiejewski. (Źródło: Copyright Jarek Mosiejewski).
  • Paweł Frąckowiak przy szybowcu Schempp-Hirth ”Standard Cirrus” na starcie Szybowcowych Mistrzostw Szwajcarii, maj 1980 r. (Źródło: Skrzydlata Polska nr 51- 52/1980).

Źródło:

[1] Szybowcowa Kadra Narodowa.
[2] TJK "Szybownicy 1974. Piloci Klubu Szybowcowego S.L.P. walczą o swoją pozycję w Narodowej Brytyjskiej Liście Pilotów". Skrzydła Zjazd Lotników Polskich 1974.
[3] Jarek Mosiejewski - informacje.
[4] Dankowski J. "Zwycięstwo w Dinslaken". Skrzydlata Polska nr 44/1976.
[5] Demczenko B. "W górach Szwajcarii". Skrzydlata Polska nr 51- 52/1980.
blog comments powered by Disqus